Sprawdzian szóstoklasisty

1 kwietnia 2015 r. odbędzie się sprawdzian szóstoklasisty.

Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej nie przychodzą do szkoły. Zajęcia w gimnazjum i przedszkolu odbywają się według planu.

31 marca obchodzimy 70 rocznicę śmierci naszej Patronki bł. Natalii Tułasiewicz.

31 marca obchodzimy 70 rocznicę śmierci naszej Patronki bł. Natalii Tułasiewicz.

– 10.30 Uroczysty apel w szkole
– 16.40 Wyjście ze szkoły uczniów klas I-III Gimnazjum pod opieką nauczycieli
– 18.00 Msza Św. w parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Poznaniu.
– 20.30 /21.00 Powrót przed szkołę (istnieje możliwość odebrania dzieci przez rodziców spod kościoła)

Tego dnia obowiązuje strój galowy.
Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.

Zmarł śp. ks. prałat Włodzimierz Okoniewski, uczeń bł. Natalii Tułasiewicz, częsty gość naszej szkoły

pralatDnia 15 marca 2015 roku zmarł śp. ksiądz prałat mgr Włodzimierz Okoniewski, emeryt, prałat honorowy Jego Świątobliwości, kanonik senior Kapituły Metropolitalnej przy Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu. Czytaj dalej Zmarł śp. ks. prałat Włodzimierz Okoniewski, uczeń bł. Natalii Tułasiewicz, częsty gość naszej szkoły

OGRÓD BIBLIJNY

CAM00660Co się kończy wraz z zimą, a zaczyna wiosną? Odpowiedzi na to pytanie uczniowie z klas 0-I-II szukali w Ogrodzie Ekologicznym u Gładysiaków. Ogród znajduje się w miejscowości Wiry, istnieje od 1977 roku, od samego początku uprawiany jest ekologicznie. Podczas warsztatów z eko-teologii dzieci szukały śladów, zapachów i odgłosów budzącej się wiosny. Wykonana przez dzieci marzanna została spalona, a poszukiwana wiosna odnaleziona!

Głosimy Ewangelię… Dzieło Biblijne w praktyce

a (1)W czwartek 19 marca dziesięcioosobowa grupa młodzieży z III klasy gimnazjum przeprowadziła spotkanie rekolekcyjne w Szkole Podstawowej nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez katechetów szkoły. Paulina Filary, Marta Szubert, Wiktoria Skitek, Patryk Kosturski, Zuzanna Witt, Zofia Trawińska, Tomasz Byczyński, Weronika Postaremczak, Dominika Biernacka i Marta Szymkowiak przez 6 godzin dzielili się swoją pasją i energią w przepięknej modlitwie uwielbienia. Muzyczny show w ich wykonaniu został entuzjastycznie przyjęty przez ich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej i zyskał podziw grona pedagogicznego.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „DZIEŁO BIBLIJNE W SZKOŁACH KSW”

 

Kiermasz Wielkanocny

118 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Dyrekcję szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców we współpracy z Radą Rodziców. Każda klasa przygotowała własne stoisko, na którym prezentowane były, między innymi, ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Wszystkie stoiska wzięły udział w konkursie, którego wyniki ogłoszone zostaną już wkrótce. Dziękujemy za przygotowanie stoisk oraz udział w kiermaszu!

Duszpasterskie odwiedziny Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka

W środę 11 marca naszą szkołę odwiedził ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak

3W ramach wizytacji duszpasterskiej w parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela, do naszej szkoły przyjechał Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Wraz z proboszczem wizytowanej parafii – Księdzem Kanonikiem Wojciechem Ławniczakiem, zostali uroczyście przyjęci przez społeczność szkół i przedszkola. Czytaj dalej Duszpasterskie odwiedziny Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka

Szkolne Rekolekcje w relacji adresatów…

Julia-Jezierska_I_GimnazjumJulia Jezierska

W dniach 2 – 4 marca 2015 roku odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Z tej okazji z nauczaniem rekolekcyjnym przyjechała do nas siostra Monika.
Siostra przybliżyła nam ważne dla chrześcijan osoby, m. in. św. Marię Magdalenę, św. Franciszka z Asyżu i św. Pawła, których życie od samego początku nie było zgodne z nauką Chrystusa. Doznali jednak oni łaski nawrócenia i zostali uznani świętymi. Czytaj dalej Szkolne Rekolekcje w relacji adresatów…