Dzień Rodziny

plakat30 maja 2015

Dzisiaj szkoła wypełniła się wyjątkowymi gośćmi. Z okazji Dnia Rodziny uczniowie Szkoły Podstawowej przybyli ze swoimi rodzinami: rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Nie było zwykłych zajęć tylko wspólne świętowanie, stół zastawiony pysznościami, występy artystyczne i zajęcia sportowe. W zabawie uczestniczyli wszyscy wypełniając szkołę śmiechem i radością.

Obszerne galerie fotograficzne, filmowe i dziennikarskie relacje przygotowane przez młodzież naszego Gimnazjum, będą ukazywać się sukcesywnie w najbliższym tygodniu w zakładce „AKTUALNOŚCI”. Zapraszamy!

WARSZTATY PLASTYCZNE

aaa14 i 29 maja 2015r. uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny zawitali do studia „Kaligraf”. Tym razem była to grupa uczniów z klasy I i II SP. Celem wizyty uczniów były warsztaty związane z metaloplastyką. Zajęcia prowadzili artyści plastycy, którzy pomagają dzieciom odkryć i rozwinąć własny talent, wyobraźnię i umiejętności w posługiwaniu się najprzeróżniejszymi technikami.   Czytaj dalej WARSZTATY PLASTYCZNE

„Poezja z historią w tle”

29 maja 2015 r. w siedzibie poznańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej uczennica I klasy gimnazjum – Julia Jezierska, jako laureatka konkursu „Poezja z historią w tle”, odebrała nagrodę i prestiżowe wyróżnienie za pracę pt. „O Natalio niezapomniana”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Podczas uroczystego finału nagrody wręczali: dr Rafał Reczek, dyrektor poznańskiego Oddziału IPN oraz dr Agnieszka Łuczak, naczelnik OBEP IPN w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Lendzioszek

„Dobra inicjatywa”

Nasza świetlica, która prowadzona jest przy Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo stara się zapewnić dzieciom jak najlepsze możliwości rozwojowe. Poza zajęciami edukacyjnymi, wyrównawczymi, komputerowymi, plastycznymi, tanecznymi i innymi chcemy aby nasi podopieczni mogli rozwijać sprawność fizyczną i ruchową. Obecnie nasz plac zabaw jest bardzo ubogi dlatego chcielibyśmy go rozbudować w dodatkowe sprzęty rekreacyjne i sportowe, dzięki czemu dzieci ze świetlicy (ok.50) jak również z Domu Pomocy Społecznej (ok. 100 niepełnosprawne) będą mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o oddanie głosu na naszą inicjatywę: http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,295.html Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Prowincja Chełmnińsko – Poznańska

Dzień Sportu

1 czerwca 2015 r. odbędzie się Dzień Sportu. Tego dnia nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Świetlica funkcjonować będzie w stałych godzinach.

Harmonogram Dnia Sportu

8:00 uroczyste rozpoczęcie Dnia Sportu

8:10-9:00 zabawy i tańce integracyjne

9:00-11:00 tor przeszkód i zadania na stacjach dla szkoły podstawowej i chętnych gimnazjalistów (nauczyciele, uczniowie gimnazjum)

9:00-10:00 sztafeta mieszana dla uczniów gimnazjum – 6 dziewcząt i 6 chłopców z każdej klasy

11:00-12:00 dwa ognie dla uczniów szkoły podstawowej

10:00-12:00 mecz piłki nożnej/koszykówki chłopców z klas gimnazjalnych pod przewodnictwem nauczycieli

10:00-12:00 mecz siatkówki –uczennice gimnazjum

12:00 zakończenia Dnia Sportu

Dzień Rodziny

30 maja 2015 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się Dzień Rodziny
dla uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej.

Harmonogram Dnia Rodziny:

10.00 – Uroczyste rozpoczęcie

10.10 – Występ rodziców „Na straganie”

10.40 – Występ dzieci

11.00 – Koncert zespołu „Przekupy Jezusa”

12.00 – Rodzinne zabawy przy muzyce

13.00 –  Konkursy

14.00 – Zakończenie

WIELKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW

IMG_9307Łukasz Kosturski, Adam Krupecki, Wojciech Głowacki i Zuzanna Markiewicz zakwalifikowali się do kolejnego etapu Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Organizowany od 1994 r. Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej. Jego celem jest propagowanie idei budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz upowszechnianie wiedzy o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. Czytaj dalej WIELKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW

Spotkanie uczniów klas I-III SP z artystą malującym ustami

AAAZ niecierpliwością oczekiwaliśmy na pojawienie się niezwykłego gościa. Niezwykłego, bo artysty malującego ustami. Pan Jerzy Omelczuk urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym.
Kiedy wjechał do szkoły na wózku inwalidzkim, nastała cisza. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że malować ustami zaczął w wieku kilkunastu lat. W swoim dorobku ma ponad 1 tys. prac. Maluje najczęściej farbą olejną. Są to pejzaże, portrety, postacie kobiece, zwierzęta – szczególnie konie. Inspiruje go wszystko, co się wokół niego dzieje: ludzie, wydarzenia, przyroda. Czytaj dalej Spotkanie uczniów klas I-III SP z artystą malującym ustami